NAUJIENOS

Atėjo ruduo 🍂🍁💐🍁🍂

Atėjęs ruduo įkvėpė šeimos krizių centro gyventojus pasipuošti rudeninėmis gėlių kompozicijomis  

Išvyka į Kleboniškių kaimo buities ekspoziciją

Išvyka į Radviliškio rajone esantį Kleboniškių kaimo buities ekspoziciją. Šiame muziejuje atkurta ūkininkų buitis, kuri nukelia į XIX pabaigą. Vaikai susipažino su įvairiais darbo įrankiais, namų apyvokos reikmenimis. Muziejus turtingas tam kraštui būdingais dekoratyvinių augalų darželiais.             

Žolinių šventė

Šeimos krizių centro individualios priežiūros darbuotoja prie arbatos puodelio pasakojo centro gyventojams apie Žolinių šventės reikšmę, tradicijas, papročius ir istoriją .

Žiemai artėjant

Puikus patiekalas žiemai, ši keptų pomidorų su česnaku mišrainė bus puikus garnyras prie mėsos ar gaminti troškinius .  

Siūlų magija

Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centro ,,Viltis” vyr. socialinė darbuotoja D. Želvienė mokė vaikus simegrafijos – siūlų grafikos. Užsiėmimo metu supažindino vaikus su pagrindinėmis taisyklėmis, reikalaujančiomis, kad rankdarbyje vyrautų harmonija, būtų išlaikytas deramas atskirų dalių ir spalvų santykis. Ačiū Danutei už smagiai ir naudingai praleistą laiką!     

Išvyka į Palangą

Išvyka į Palangą. Aplankytas Palangos tiltas, Birutės kalnas, Palangos apžvalgos ratas, interaktyvus pasakų parkas, iliuzijų namas ,,Eureka”. Pasistiprinome kavinėje ,,Molinis ąsotis” ir saugiai grįžome į namus.

Vakaras Panevėžyje

Turiningai ir įdomiai praleistas penktadienio vakaras Panevėžyje. Laisvės a. susipažinome su kinu po atviru dangumi, buvo rodomas filmas „Poetas”. Senvagėje žiūrėjome įspūdingą muzikinį šviesų ir vaizdo projekcijų fontano šou, kuris abejingų nepaliko. Grįžome atsipalaidavę, kupini gerų emocijų ir puikios nuotaikos.

Trečioji projekto ,,Išlaisvink mintis gamtoje VI” diena

Trečioji projekto ,,Išlaisvink mintis gamtoje VI” diena. Vaikai susipažino su etninės kultūros simbolio – duonos keliu, nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kepyklos direktorė papasakoji apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Vaikai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikiama nepakartojama…

II projekto ,,Išlaisvink mintis gamtoje VI” diena

II projekto ,,Išlaisvink mintis gamtoje VI” diena. Vaikai dalyvavo totoriško kulinarinio paveldo edukacinėje programoje, kuri skirta ugdyti pažinimo ir kulinarines kompetencijas per totorių tradicijas, atskleisti šalies tautų išskirtinumą, jos archajiškumą per veiklą ir maistą. Taip pat susipažino su zoologijos sodo ,,Zoopark” gyventojais, sužinojo daug įdomių faktų apie ir realiai susipažino juos matydami.      …

Meniu